Nowoczesne leczenie

W swojej praktyce stosuję:

  • LECZENIE ZACHOWAWCZE CHOROBY PRZYZĘBIA. Są to powtarzane zabiegi usuwania kamienia nazębnego, biofilmu bakteryjnego, oraz głębokie oczyszczanie powierzchni korzenia ( tzw. kiretaż zamknięty głęboki)
  • LECZENIE GŁĘBOKICH KIESZONEK PATOLOGICZNYCH z użyciem antybiotyków i środków przeciwbakeryjnych w postaci leków Ligosan® i Chlosite® zakładanych dokieszonkowo. Jest to tzw. leczenie przeciwbakteryjne (antyinfekcyjne).
  • LECZENIE Z UŻYCIEM LASERA. Jego promieniowanie niszczy bakterie i dezynfekuje kieszonkę, ( więcej ).
  • LECZENIE CHIRURGICZNE REGENERACYJNE tkanek przyzębia i kości z użyciem biomateriałów oraz nowoczesnych metod z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP) i włóknika bogatopłytkowego (PRF). Zarówno osocze jak i włóknik stanowią materiał własny pacjenta, gdyż są pozyskiwane z krwi.

Metoda PRF polega na pobraniu krwi od pacjenta do probówki, a następnie jej odwirowaniu w specjalnym urządzeniu. W ten sposób otrzymujemy najlepszy biomateriał bogaty w komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Użycie PRF przyśpiesza blisko dwukrotnie proces dojrzewania i regeneracji kości.
  • LECZENIE WSPOMAGAJĄCE CHOROBY PRZYZĘBIA z zastosowaniem antybiotyków celowanych na podstawie wykonanego testu mikrobiologicznego PET. Test PET jest oparty na wysoce czułej metodzie PCR, która pozwala na identyfikację bakterii patologicznych w kieszonkach przyzębnych i dobraniu odpowiedniego antybiotyku dla pacjenta.

  • BIOSTYMULACJA LASEROWA. Stosuję również jako leczenie wspomagające paradontozy oraz wykorzystuję w leczeniu schorzeń jamy ustnej jak opryszczka, afty, nadżerki. Metoda ta wywołuje efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny i przyśpiesza procesy gojenia.